Вибираємо і будуємо дерев’яний будинок

дом на свайном фундаменте

Будинок з деревини підходить для заміського будинку або котеджу. Однак перед початком робіт виникає безліч питань – наприклад, що необхідно знати для правильної побудови будинку, яке дерево найкраще використовувати і інші, про це ми і розповімо в даній статті.

Всі будівельні компанії України пропонують три варіанти використання деревини для зведення будинків:
– каркасний будинок;
– будинок з колод;
– будинок з брусів.

Коли сумнівів в зведенні дерев’яного будинку вже немає, можна сміливо приступати до будівництва.

Каркаснi будинки

Каркасне будівництво будинків стало популярним в Україні відносно недавно. Зараз інноваційні розробки каркасного будівництва грунтуються на використанні сучасних будматеріалів. Ці нові розробки визначили окремі властивості частин каркасних стін – несучi, огороджувальні і теплоізолюючі. Тому стіни такого будинку мають кілька шарів.

Починаючи будівництво, потрібно виготовити каркас з обрізної дошки, з кроком стояків рівному 600 мм. Такий розмір мають майже всі види утеплювача, які існує на ринку будматеріалів.

Із зовнішнього боку каркаса встановлюється плита OSB або влагостiка фанера, і на неї фіксується вітрозахисна мембрана або гидробарьер, що не пропускає всередину вітер і вологу і в той же час випускає вологу з дому. Такого роду оболонка допомагає виходити волозі з дерева і утеплювача, і вони залишаться сухими.

У внутрішню частину каркаса встановлюється утеплювач. Після цього всередині будинку каркас закривається паробарьером. Це пояснюється тим, що вологі пари теплого повітря зсередини завжди спрямовані назовні до більш низьких температур, що зазвичай призводить до промокання утеплювача, зниження його функцій, псування і розкладання самої деревини. Фiнальна обробка будинку виконується монтажем сайдинга, обробної штукатуркою, облицюванням то що.

Будинок з колод

Такі будинки є екологічно безпечними. Перебування і відпочинок всередині рубленого будинку позитивно позначаються на здоров’ї та самопочутті людей. Вся справа в стінах: рубані колоди природним чином підтримують баланс вологості в приміщенні і формують корисний мікроклімат, який знімає нервову напругу і заспокоює людину. Для зведення стін будинку використовуються рубані колоди із сосни, ялини, кедра, модрини.
будинок з брусу
Якщо вибирати між використанням бруса, оцилиндрованного або рубаної колоди однакового рівня якості, то перевагу краще віддати рубанiй колоді, оскільки така деревина набагато міцніше і краще в плані експлуатації.

Для виробництва дерев’яного будинку з рубаних колод потрібно використовувати тільки хорошу деревину, в якій немає гнилі і червоточини. Необхідно, щоб колоди були прямими, мали стік не більш сантиметра на погонний метр довжини. Бажано, щоб кожна колода було однаковою в діаметрі, з максимальною різницею в 3 см.

В основному діаметр колод для зрубу дорівнює 20-28 см. Їх вологість не повинна бути більше 80-90% – такий показник характерний для зимового виробництва зрубу. З меншим рівнем вологості колоди будуть міцнішими, стійкими до деформацій і тріщин. Після одного-двох років виконується остання обробка рубленого будинку. Це пояснюється тим, що при природному висиханні дерева розміри колод стають менше: вздовж – на 0,1%, а поперек – 3-6%.

Важливою частиною оформлення стін вважається конопатка. Однак зараз можна використовувати герметики, які замінюють цю операцію або швидко підправляють результат неякісного законопачіванія.

Будинок з брусів

Будинки, що зводяться з використанням бруса, будувати набагато легше і швидше, до того ж участі висококласних фахівців не потрібно. Калібровані або оцилиндрованні бруси полегшують процес складання, однак зовсім не роблять її більш дешевої в порівнянні зі зведенням будинку з рубленоi колоди, бо їх ціна набагато більше.
будинок з брусу
У бруса значно менше рівень вологості, що робить стіни з нього більш стійкими до усадки. Розмір бруса в умовах клімату з температурою повiтря взимку до -30° С – не менше 150 мм.

Стіни з бруса в порівнянні з колоди мають великий мінус: горизонтальне з’єднання між брусками сильніше піддається промоканню, ніж овальний шов в рублених стінах. Однак цей мінус можна прибрати за допомогою видалення фаски 20 на 20 мм, установки сайдинга або вагонки, використання профільованих брусів.

На даний момент великою популярністю користується клеєні бруси, які виготовляється за допомогою дерев’яних фрагментів товщиною в 40-50 мм. До з’єднання разом в брус кожна дошка-фрагмент окремо сушиться в спеціалізованих камерах.

Зовнішні дошки-фрагменти створюються з зовнішнього, більш міцного шару деревини, в той час як внутрішні виготовлені з менш щільного серцевини. Склеювання фрагментів проводиться за допомогою стійкого до води клею.

Під час складання стін із брусів колоди складаються на матеріали, що сприяють теплоізоляції. Щоб збільшити міцність збірки, використовується кріплення корінних шип, що знижує здатність пропускати повітря.

У висновку відзначимо, що найбільше поширення в Україні отримали каркасні будинки, це пов’язано з їх перевагами в порівнянні з будинками з бруса і колоди.

Основні переваги каркасного будинку:

Приглянулся проект? Мы Бесплатно Просчитаем Всё Для Вас (+ Акция...