Все більше людей переселяються у приватні будинки, і якщо ви не мешканець сонячної Каліфорнії, то перед вами неминуче постане питання, чим же опалювати своє житло, і при цьому обійтися без електричних обігрівачів.
Деякі способи підтримки комфортної температури в будинках є традиційними – для цих цілей застосовують дрова чи вугілля, хоча сучасний котедж краще обігрівати за допомогою газу. Тим часом, є можливість використання нестандартних методів, таких як сонячне опалення.
Сьогодні ми розповімо вам про сонячні колекторі:
Перший сонячний колектор був винайдений більше двох століть тому: його робота ґрунтувалася на тому, що темна поверхня нагрівається більш інтенсивно, ніж світла. Найбільш відомий варіант колектора представили публіці в 1767 році, він був виготовлений швейцарським ученим Г. де Соссюром.
Швейцарський плоский колектор став відразу використовуватися в повсякденному житті. Саме це пристосування в 19 столітті допомагало готувати їжу Д. Гершелю, коли він відправився в свою знамениту африканську експедицію. У 1908 році В. Бейлі розробив теплоізольований колектор з мідними трубками. Це дозволило вивести принцип сонячного опалення на сучасний рівень розуміння, але відчутні зрушення відбулися лише в 70-і роки минулого століття.
Причиною уваги до альтернативних джерел енергії стала криза на ринку нафти. Вчені багатьох країн відновили активну роботу в галузі використання природного тепла, що дозволило значно збільшити ефективність роботи систем опалення від сонця. Подібні розробки стали мати стратегічне значення в політиці держав.
Сонячні колектори принцип роботи
Принцип дії сонячних колекторів оснований на отриманні природної, відновлюваної енергії Сонця, перетворенні її в теплову і подальше перенаправлення на задоволення людських потреб.
Пристрій складається з двох основних частин: уловлювача сонячної радіації і теплообмінника–перетворювача її в теплову енергію з подальшою передачею теплоносія.