Переробляємо дах під мансарду

переробляємо дах під мансарду

Як відомо, квадратні метри в приватному будинку зайвими не бувають, а отримати такі метри можна лише двома способами – купити або побудувати. Купівля нині не кожному по кишені, тому люди збільшують площу житла додаючи квадратні метри до існуючого будинку.

На нашу думку, найкращим рішенням все-таки залишається збільшення житлових квадратів за допомогою надбудов і всякого роду переробок даху під мансарду.

В минулій статті «Планування Будинку З Мансардою» ми вже писали про те, як спроектувати будинок з мансардою з самого фундаменту, а сьогодні поговоримо про випадок коли у вас вже є одноповерховий будинок і ви хочете переробити горище в мансардний поверх.

З чого потрібно починати?

Звісно з плану. Обов’язково зробіть проект або докладне креслення в деталях, по яким і буде згодом проводитися монтаж. Вкрай необхідний так само і план проведення робіт, де докладно будуть прописані всі етапи майбутньої роботи. Це дозволить вам уникнути прикрих помилок і переробок вже зробленого. Достатньо буде лише дотримуватися чітко продуманого і прописаного на папері плану.

Взагалі грамотне планування веде до мінімізації ризиків, тимчасових і фінансових витрат. Тому продумайте все до дрібниць і перенесіть це на папір перш, ніж приступати до роботи.

Демонтаж старої покрівлі

Після паперової роботи настає час демонтажу. Не важливо який покрівельний матеріал використовувався для покриття. Будь то листи металочерепиці, шифер, керамічна або бітумна черепиця – все знімається дуже акуратно.

Завершивши демонтаж покрівельного покриття, переходимо до розбирання стропильних конструкцій, попередньо забравши утеплювач і гідроізоляцію (якщо такі є). Швидко і безболісно можна розібрати крокви за допомогою інструменту, розпилюючи брус поруч з місцем старого кріплення. Таким чином економимо купу часу і сил в порівнянні з роботою молотком. Хороший брус відразу відкладаємо вбік, він ще може стати в нагоді.

Наступним етапом демонтажних робіт стане розбирання фронтону будинку. Як правило (особливо в старих будинках), фронтони закладені цеглою. У подібних роботах поспішати не варто. Дамо вам практичну пораду як швидко, без особливих зусиль, а головне, не ризикуючи опинитися під купою цегли, розібрати фронтон. Для цього знадобляться дві людини. Один із зовнішнього боку, стоячи на сходах, і орудуючи молотком і зубилом, відколупує від кладки (починаючи з самого верху) по одній цеглі, а другий з внутрішньої сторони їх підхоплює. До речі, демонтувати дерев’яний фронтон теж не так складно, однак не намагайтеся прискорити процес і знести все одним махом, бо можна травмуватися.

Зміцнення стін по периметру

Після повного демонтажу уважно огляньте верхню частину стіни по периметру. Самі розумієте, що робити монтаж, спираючись на стіни будинку при наявності дефектів дуже небажано. Тому при виявленні таких, постарайтеся їх виправити.

Найпоширенішим дефектом є тріщини на кутах будинку. Це відбувається через просідання фундаменту в результаті неправильної його заливки, підтоплення (і таке буває), або частих вібраційних впливів, які в основному спостерігається в житлових будівлях біля проїжджої частини.
тріщини на кутах будинку
Нехтувати цим не варто, тому займемося посиленням периметра. Нам знадобиться металевий куточок з планкою не менше 50 мм (можна і більше). Укладаємо його по периметру будівлі, скріплюючи його зварюванням. По кутах наварюють плашки. Виходить своєрідний металевий «пояс», що скріплює верх нашого будинку і не дозволяє стінам руйнуватися далі. Для цих же цілей можна використовувати і тавробалкі (двутаври).

Готуємо матеріали

Прийшов час переходити до підготовки монтажу каркасу мансарди. Як правило, його виготовляють з бруса розміром 100х100 мм (для основи і стійок) і 100х50 мм для монтажу покрівлі, а також в якості лаг для підлоги. Брус 50х50 мм найчастіше використовується як допоміжний (сполучний). З матеріалів нам так само знадобиться:

Покрівельний матеріал може бути абсолютно різним – від металочерепиці до кераміки. До всього цього набору необхідні ще й матеріали для кріплення:

Коли все потрібне закуплено за списком, можна переходити безпосередньо до монтажу мансардного покрівлі нашого будинку.

Типи конструкцій мансарди

Сподіваємося, ви заздалегідь визначилися який тип мансарди буде вами побудований. Існує кілька варіантів розташування мансарди в залежності від конфігурації даху:
розташування мансарди в залежності від конфігурації даху
Монтаж покрівлі мансарди може здійснюватися двома способами – з виходом за межі периметра існуючої будівлі і без такого.

У першому випадку площа мансарди перевищує площу першого поверху через що утворюється «навіс» по периметру будівлі або в якій-небудь його частині. При цьому звичайно ж, не враховуємо прибудови, якщо такі є.

У другому випадку скати покрівлі лягають на верх стіни першого поверху і в цьому разі площа самої мансарди буде значно менше площі першого поверху будинку.

Важливо!
Вертикальні стійки для покрівлі мансарди треба використовувати обов’язково. На відміну від звичайного горищного приміщення, вони грають роль основних несучих елементів.

Подібна конструкція нагадує кілька рівних прямокутників, встановлених послідовно, вписаних в віртуальний п’ятикутник даху. Кріпиться брус шляхом врізів один в одного (кріплення в пази) з додатковою фіксацією металевими куточками.

Ще один поширений варіант конструкції: короткі стійки в процесі монтажу розташовуються ближче до зовнішніх стін. Поряд з верхніми (стельовими) балками мансарди вони виконують функцію елементів жорсткості каркаса ламаної або рівної, двосхилої покрівлі. Виходить такий собі шестикутник.

Якщо ви задумали встановити мансардне вікно, щоб через дах проникало більше природного світла, то про це треба подумати заздалегідь. Щиро сподіваємося, що грамотне планування проведення робіт все ж допоможе вам уникнути різних казусів.

Покрівля та гідроізоляція

Про матеріали для покрівлі ми вже згадували вище. Наведемо поки лише один приклад – покриття металочерепицею. Цей матеріал являє собою оцинкований, оброблений на пресі метал, товщиною від 0.5 мм, пофарбований порошковим або іншим способом.

Монтаж дуже простий. На зовнішню обриштовку внахлест укладаються листи металочерепиці і кріпляться саморізами з прогумованою спідницею, що запобігають затіканню в місцях кріплення. Виступаючі частини зайвого матеріалу найкраще обрізати за місцем розташування болгаркою. Так найлегше уникнути помилок, пов’язаних з розміткою. Бокові і конькова частини закриваються кутовими накладками з того ж матеріалу.

Металочерепиця досить легкий матеріал, який швидко монтується, простий в обробці, проте вельми габаритний і легко деформується, і це, мабуть, єдиний його недолік. Після укладання листів металочерепиці можна перейти до гідроізоляції. За допомогою будівельного степлера закріплюємо захисну мембрану на стропильних ногах і скріпляючих поперечках. Тканина кріпиться внахлест. І якщо зовні металочерепицю ми укладали від низу до верху, то тут треба йти зверху вниз.

Фронтони

Приступаємо до фронтонів, щоб подальша робота могла проводитися в більш комфортних умовах закритого приміщення. Як правило, фронтони «закривають» пінобетоном або газобетоном, як кому більше подобається, відносно легким у всіх відносинах матеріалом. Це стосується і ваги і механічної його обробки. Його теплоізоляційні характеристики теж говорять в його користь.

Деякі вважають за краще на фронтоні бачити не штукатурку, а дерев’яну обшивку, що теж не погано. Важлива частина будь-якого фронтону – світлопрозорі віконні та дверні конструкції. Тут на ваш вибір – ви можете замовити вікна та двері під існуючі вже отвори або організовувати їх під готові, заздалегідь замовлені світлопрозорі конструкції.

Ідея!
Іноді можна побачити проекти з повним склінням фронтону будинку. При повному заповненні фронтонних частин будівлі світлопрозорими конструкціями, будинок виглядає просто феєрично.

мансарда зі скла

Теплоізоляція та пароізоляція

Монтаж теплоізоляції майбутньої мансарди будинку взагалі справа не хитра. Рулонна чи листова теплоізоляція товщіною не меньше 100 мм, щільно вкладається в проміжки між кроквяними ногами по всій внутрішній площі покрівлі. Не забуваємо також про термоізоляцію перекриття між першим і другим поверхами нашого, майже двоповерхового будинку.
теплоізоляція та пароізоляція мансарди
Пароізоляція приміщення так само важлива, як і гідроізоляція. Вона монтується безпосередньо після укладання утеплювача за допомогою того ж будівельного степлера. Залишається тільки зашити внутрішню поверхню примiщення ЦСП або ОСП листами і переробка звичайної даху під житлову мансарду практично завершена. Залишаються сущі дрібниці – оздоблювальні роботи.

На цьому мабуть все, але хочемо нагадати, якщо вам бракує часу або знань, то фахівці нашої компанії готові виконати всі роботи по переробці горища вашого будинку в комфортну і затишну мансарду. Звертайтесь до нас!

Приглянулся проект? Мы Бесплатно Просчитаем Всё Для Вас (+ Акция...