Планування будинку з мансардою

проект дома с мансардой

Мансарда – популярна конструкція для заміського будинку. Планування будинку з мансардою може поєднувати різні будівельні матеріали. Ламані лінії і геометрія простору дозволяють створювати стильні архітектурні рішення.

Як створити гарний проект будинку з мансардою? Про що слід пам’ятати, при створенні будинку? Про все це, ми детально розповімо в цій статті.

При проектуванні мансардного будинку слід враховувати ряд особливостей. Найбільш важливою з них є посилена теплоізоляція, також важливо провести якісну гідроізоляцію, тому що відразу під дахом знаходиться житловий простір.

Простір мансардного поверху рекомендується залишати єдиним. Однак, якщо виникає необхідність побудови кімнат – зводити перегородки слід за допомогою гіпсокартону. Чудово прикрасять інтер’єр і екстер’єр будинку – похилі вікна, вмонтовані безпосередньо в дах.

Порада!
При будівництві мансарди, слід віддавати перевагу легким будівельним матеріалам.

Планування мансардного будинку

При належному дотриманні рекомендацій і правил з проектування у Вас вийде комфортний будинок:

Порада!
Простір під сходами можна використовувати як комору. Така комора здатна вмістити упаковані сезонні речі, консервацію продуктів на зиму, або просто пилосос з дошкою для прасування.

Типове планування мансардного будинку

При самостійному проектуванні будинку з мансардою важливо враховувати ряд правил, норм і рекомендацій наших фахівців.

Важливо!
Не слід приступати до безпосереднього будівництва без чіткого плану і креслення із зазначенням точних розмірів.

Найчастіше на мансардному поверсі розташовують кабінет, більярдну, зимовий сад або майстерню. Дуже затишно буде там для спальні. Завдяки різниці в висоті стелі спальня набуває романтичного забарвлення.

Зараз, наша компанiя може запропонувати два готових проекти для мансардного будинку:

Якщо проекти зазначенi вище вам не сподобалися, то ми розповімо про типові проекти мансардних будинків.

Типовий проект будинку з мансардою: планування 6х6 м

За розмірами зрозуміло, що планування розроблене для невеликого дачного будиночка. Загальна площа проекту складає приблизно 50 квадратних метрів, що цілком достатньо для невеликої сім’ї.
будинок з мансардою 6х6 м
Перевагою невеликого дачного будиночка є:

Правильне планування і функціональне використання всієї площі дачного мансардного будинка дозволить відчувати себе вільно і просторо.

Кілька порад по обладнанню будиночка з плануванням 6х6 м:

Досить популярним типовим плануванням є будинок-сауна з мансардою. У ньому досить ергономічно розташовуються всі необхідні для життя кімнати.
типовий проект будинку з мансардою 6х6 м

Планування будинку 9х9 м з мансардою

Розмір будинку 9 на 9 метрiв – найбільш поширений і доступний. Класичне планування першого поверху мансардного будинку включає кухню, передпокій, вітальню, простору ванну кімнату і одну спальню. Другий поверх вміщує до чотирьох кімнат і невеликий санвузол з душовою кабіною. Таке планування дуже залежить від конструкції покрівлі.
будинок з мансардою 9х9 м
Типове планування каркасного будинку з мансардою пропонує безліч варіантів ефективного використання простору. Мансардний поверх можна подовжувати візуально за рахунок розміщення балкона на опорних балках. А під балконом можна розташувати затишну літню терасу.
типовий проект будинку з мансардою 9х9 м

Планування будинку 10х10 м з мансардою

Найбільш популярні планування каркасного мансардного будинку представлені розміром 10х10м. Це саме містке архітектурне рішення. Зовні будинок не виглядає дуже великим, але внутрішнього простору досить для великої родини. Мансарда дуже збільшує розмір такого планування, навіть при використаннi двосхилого даху, і вміщує набагато більше кімнат.

На другому поверсі зазвичай розташовуються спальні кімнати або дитячі. На першому поверсі розташовуються вітальня, просторий санвузол з ванною і душовою, окрема кухня або кухня-студія, дуже просторий коридор або хол, з грамотно організованим сходовим прольотом.
будинок 10 на 10м з мансардою
Будівництво каркасного будинку з мансардою розміром 10х10м пов’язане з рядом особливостей, які необхідно враховувати:

план будинку 10 на 10м з мансардою

Сходи на мансардний поверх

Сходи – це елемент, який необхідно проектувати на стадії зведення фундаменту будинку, і обов’язково закладати в проект каркасного будинку або котеджу з бруса.

Важливо правильно розташувати двері кімнат на сходовому майданчику мансардного поверху. Кожні двері повинні вільно розчинятися, не стикаючись з іншими елементами інтер’єру.

Висота сходового отвору розраховується виходячи з конструктивних особливостей покрівлі. Відкриті ділянки другого поверху повинні бути захищені балясинами і перилами.

Утеплення мансарди

Щоб в мансардному будинку з бруса було тепло взимку і прохолодно влітку, необхідно забезпечити якісну термоізоляцію покрівлі.

Обраний утеплювач рекомендується вистилати під покрівельний настил, дотримуючись правил монтажу теплоізоляційних і пароізоляційних матеріалів.

Крім монтажу готових теплоізоляційних матеріалів, рекомендується простір між покрівлею і стелею мансарди засипати гравієм або керамзитом. Це створить повітряну подушку, яка дозволить влітку дому залишатися в прохолоді, а взимку – в теплі.

Крім покрівлі у мансарди є ще і фронтони. Збудовані з легких будівельних матеріалів, вони можуть слабо захищати будинок від холодів. Тому рекомендується зовні утеплити фронтонні стіни пінополістиролом, який відсікає холодне повітря і є хорошим теплоізолятором.

Інтер’єр будинку з мансардою

Індивідуальні архітектурні форми виділяють екстер’єр будівлі з однотипною маси. Інтер’єру дизайнери приділяють особливу увагу. Адже незвичайні форми мансарди дозволяють впровадити в дизайн незвичайно сміливі рішення. Це може бути лофт, кантрі, шале, або хай-тек.

Дахові вікна надають особливого шарму в освітленні мансардних кімнат. Правильно оформлені текстилем вони м’яко вписуються в будь-який стиль інтер’єру. По периметру зручно розташовувати вбудовані меблі або шафи-купе.

Кілька порад з облаштування мансарди і розстановки меблів:

Найчастіше на мансардному поверсі розташовуються майстерні або кабінети. При самостійному дизайні простору майстерні слід передбачити безліч ящиків і полиць під місця зберігання. Якщо на мансардному поверсі розташовується художня майстерня або кабінет швачки слід подбати про те, щоб якомога більше природного світла проникало в кімнату.

При створенні на мансардному поверсі більярдної кімнати – дахові вікна годі й монтувати. Відсутність великої кількості сонячного світла запобіжить вигоряння сукна на більярдних столах.
iнтер'єр будинку з мансардою

Приглянулся проект? Мы Бесплатно Просчитаем Всё Для Вас (+ Акция...