В минулій статті переробляємо дах під мансарду ми писали про те, як переробити горище в мансардний поверх, а сьогодні поговоримо про конкретику, а саме:
- Типи мансарди
- Види стропильних систем
- Форми дахів будинків
- Креслення даху для мансарди
- Правила та етапи монтажу даху
Мансарда це затишний куточок в будинку, який можна використовувати в якості кабінету, більярдної, можна обладнати в ньому спальню або вітальню. Якісно побудована мансарда забезпечить надійне і комфортне проживання мешканців в будинку.
Типи мансарди
Мансарда це обмежений простір між міжповерховими перекриттями знизу і покрівельними скатами зверху. Відповідно обраної форми похилого даху мансарда може бути:
- Симетричною одноповерховою з двосхилим дахом;
- Симетричною одноповерховою з ламаним двосхилим дахом;
- Асиметричною одноповерховою;
- Асиметричною двоповерховою.
Перш ніж приступити до зведення даху, необхідно підібрати найбільш правильну конструкцію. Типові конструкції даху повинні вписуватися в місцеві кліматичні і атмосферні умови. Завдяки правильному вибору, визначається і матеріал для покриття мансардної покрівлі.
Якщо в регіоні будівництва будинку часті рвучкі вітри, то дах має бути низьким. Якщо часті снігопади то слід вибрати високий дах з найбільш крутими схилами.
Види стропильних систем
Розрізняють два основних види кроквяних покрівельних систем: висячі і похилі.
Висяча кроквяна система
Основне навантаження розподілено між двома несучими опорами – зовнішніми схилами даху мансарди. Несучі кроквяні балки закріплюються за допомогою металевої затяжки над підставою кроквяної ферми або внізу. Одін проліт покрівельної кроквяної системи не може перевищувати восьми метрів. Щоб не прогиналися кроквяні ноги необхідно врізати ригелі паралельно затягуванням. Також додатково зміцнюється конструкція за допомогою монтажу бабок.