Мансардний дах: види конструкції і особливості

мансардний дах

Мансарда це затишний куточок в будинку, який можна використовувати в якості кабінету, більярдної, можна обладнати в ньому спальню або вітальню. Перевага будівництва мансардного поверху – це фінансова складова. До того ж ламані геометричні лінії приміщення дозволяють зробити інтер’єр індивідуальним.

Якісно побудований дах забезпечить надійне і комфортне проживання мешканців в будинку. Перш ніж переходити до внутрішнього оздоблення простору, необхідно визначитися з типом конструкції даху. Улаштування покрівель – це завершальний етап будівництва. Креслення мансардної покрівлі дозволить наочно побачити майбутню конструкцію.

В минулій статті «Переробляємо Дах під Мансарду» ми вже писали про те, як переробити горище в мансардний поверх, а сьогодні поговоримо про конкретику, а саме:

Типи розташування мансарди

Мансарда – це обмежений простір між міжповерховими перекриттями знизу і покрівельними скатами зверху. Відповідно обраної форми похилого даху мансарда може бути:

Види конструкції мансардних дахів

Перш ніж приступити до зведення даху, необхідно підібрати найбільш правильну конструкцію. Типові конструкції даху повинні вписуватися в місцеві кліматичні і атмосферні умови. Завдяки правильному вибору, визначається і матеріал для покриття мансардної покрівлі.

Порада!
Якщо в регіоні будівництва будинку часті рвучкі вітри, дах повинна бути низькою, так як висока дуже нестійка до таких навантажень. Якщо часті снігопади – слід вибрати, навпаки, високий дах з найбільш крутими схилами.

Види стропильних систем

Розрізняють два основних види кроквяних покрівельних систем:

Висяча кроквяна покрівельна система

Основне навантаження розподілено між двома несучими опорами – зовнішніми схилами даху мансарди. Несучі кроквяні балки закріплюються за допомогою металевої затяжки над підставою кроквяної ферми або внізу. Одін проліт покрівельної кроквяної системи не може перевищувати восьми метрів. Щоб не прогиналися кроквяні ноги необхідно врізати ригелі паралельно затягуванням. Також додатково зміцнюється конструкція за допомогою монтажу бабок.
кроквяна покрівельна система до 5 метрiв
кроквяна покрівельна система до 8 метрiв
кроквяна покрівельна система до 10 метрiв
Похилі крокви

Подібні конструкції зводяться, спираючись на внутрішні несучі стіни. Також опорами служать і зовнішні стіни будинку. У випадках, коли похилі крокви необхідно встановити без зведення внутрішніх стін, монтуються додаткові несучі опорні балки, які потім декоруються в колони. Подібна конструкція найдешевша, але абсолютно не поступається за надійністю.

Важливо!
Похилі крокви монтуються на внутрішні стіни за умови, якщо відстань між ними не перевищує 6 метрів. Якщо це відстань більше, необхідно в проміжках через кожні 6 метрів ставити опорні балки.

Конструкція кроквяної ферми встановлюється на стіни. Зверху ферми крокви з’єднуються прогоном, який підбивається коником. Прогін може бути як металевим, так і дерев’яним. Прокладка стропильних ніг здійснюється через пази, облаштовані в зовнішній стіні.
похила кроква до 5 метрiв
похила кроква до 8 метрiв
похила кроква до 10 метрiв

Форми горищних дахів

Похилі покрівельні конструкції представлені безліччю систем:

Односхила покрівельна система – це несуча конструкція, крокви якої спираються на зовнішні несучі стіни будинку. Стіни можуть мати як різну висоту, так і бути симетричними. Найбільш часто подібні системи покрівельних конструкцій застосовуються в будівлях господарського призначення: гараж, сарай, терраса. Але, варто відзначити, що почастішали випадки будівництва будинків з односхилими дахами. Архітектурна мода пропонує оригінальні рішення і цікаві дизайнерські втілення в будівництві мансарди будинку з односхилим дахом.
односкатная кровля
односхила покрівля 12 метрiв
односхила покрівля 14 метрiв
односхила покрівля 16 метрiв
Двосхила покрівельна система – це класична конструкція мансардного даху.

Важливо!
Ламані мансардні дахи – це варіації двосхилих покрівель. Вони можуть розташовуватися симетрично і асиметрично, перебувати в одному і двох рівнях.

Оптимальний кут нахилу двосхилої покрівлі 30-60 градусів. Варіант виконання ламаного даху зменшує загальне навантаження на несучі стіни, розподіляючи його по поверхні. Перевагою такої конструкції є стійкість до різних погодних умов.

Вальмова покрівельна система – це чотирьохскатний тип даху. Торцеві поверхні (вальми) мають трикутну форму, скатні поверхні – трапецієподібної форми. Розрізняють модифікації:

вальмовий дах
Шатрова покрівельна система – чотирьохскатний дах, що складається з чотирьох рівнобедрених трикутників, що замикаються вершинами в одному місці. Дуже добре підходить для квадратних будівель. Необхідною умовою зведення подібної конструкції є дотримання симетричності всіх елементів.

Багатощипцова покрівельна система – складна різнокутна конструкція. Може перебувати в різних рівнях. Подібна система рівномірно розподіляє навантаження по поверхні даху. Має велику кількість внутрішніх і зовнішніх кутів нахилу з різними величинами.
багатощипцовий дах

Купольная (конічна) покрівельна система – підходить для круглих споруд. Вкрай рідко застосовується в будівництві мансардних будинків. Але відмінно виглядає при спорудженні круглих веж.

Переваги та недоліки односхилих дахів

Найпростішим варіантом в монтажі є односхилий дах. Матеріалом для зведення такого даху може застосовуватися залізобетонні плити. Однак, більш поширений варіант монтажу за допомогою кроквяної сістеми.

Переваги односхилих стропильних покрівельних конструкцій:

На відкритих вітряних ділянках застосовуються односхилі конструкції з невеликим кутом нахилу.

До недоліком односхилих конструкцій відносяться:

Найбільш оптимальним кутом нахилу для односхилої покрівлі є кут в 45 градусів. Рекомендується конструювати такі дахи в південних вітряних посушливих районах. Вкрай не рекомендується облаштування односхилого даху в північних снігових регіонах.

Правила монтажу кроквяної системи

Кроквяні покрівельні системи зводяться за такими правилами:

Важливо! Найкращим кроквяним матеріалом є хвоя. Вона найбільш стійка до атмосферного впливу кліматичного середовища.

Додатково дерев’яні елементи покриваються протипожежними засобами. Загальна схема установки кроквяної покрівельної системи:

Кроквяна покрівельна конструкція щільно і надійно закріплюється. Потім монтуються ступінчасті виїмки стін. Після цього виконуються роботи по теплоізоляції і гідроізоляції покрівлі. Після їх завершення приступають до установки обрешітки і укладанні обраного покрівельного покриття. Потім встановлюються врізні або слухові мансардні вікна і робляться внутрішні і зовнішні оздоблювальні роботи.

Етапи монтажу кроквяного каркасу

Кроквяна покрівельна система готова. Залишається облаштувати обрешітку, настелити гидробарьер і утеплювач.

Етапи складання креслення проекту

Креслення даху для мансарди починається з вибору її форми, і визначення перетину крокв і кроку монтажу.

1. Для визначення розмірів кроквяних ніг враховуються такі параметри:

2. Наступним етапом є визначення кількості крокв. За виконанням конструкція кроквяного даху може бути як похилою так і висячою. Перед проектуванням необхідно вибрати тип конструкції.

3. Розрахунок обрешітки покрівлі.
4. Обчислюється кількість деталей для кріплення, інших допоміжних елементів.

Креслення має включати не тільки візуальне виконання покрівельної конструкції, але і містити наступні дані:

Виконуючи креслення ламаного мансардного даху необхідно ретельно прораховувати розміри всіх елементів конструкції. Також необхідно пам’ятати про надійность, довговічность і безпеку покрівлі в експлуатації будинку.

Виконавці креслення

Кожен будинок індивідуальний. Тому і креслення покрівельної конструкції виконується індивідуально з урахуванням особливості регіону. Самостійно креслення даху, звичайно, можна виконати, якщо ви впевнені на сто відсотків у власній експертності.

Стандарти СНИП при складанні креслення проекту покрівлі застосовуються багатьма будівельними проектними організаціями, в тому числі і нашою компанією. Це дозволяє уникнути нещасних випадків. Саме тому ми рекомендуємо передати роботу по складанню креслення і будівництва мансарди для вашого будинку фахівцям-забудовникам ПСК Мастеровой.

Приглянулся проект? Мы Бесплатно Просчитаем Всё Для Вас (+ Акция...