Альтернативнi джерела енергії в опаленні приватних будинків

сонячна панель

Постійне зростання цін на енергоносії сприяє тому, що люди вдаються до використання альтернативних джерел. Розробки в цій галузі дозволяють застосовувати природні ресурси, такі як сонце, вода і земля. Також нові технології допомагають впроваджувати цілі комплекси з опалення будинку.

Яку опалювальну систему вибрати? Щоб відповісти на це питання необхідно вивчити всі особливості роботи і визначити умови для правильного функціонування. Також важливим фактором є рентабельність і доцільність обраного виду.

Види технологій в опаленні приватних будинків

Нові технології із застосуванням альтернативних теплоносіїв приходять на зміну звичним для всіх газових і електричних опалювальних установок. Розрізняють три види систем в залежності від джерела:

Гідротермальна система

В основі цієї системи лежить використання природної води. З неї буде вилучатись необхідна теплова енергія. Якщо в межах досяжності вашого будинку знаходиться озеро або водоймище, тоді завдання по встановленню обладнання значно спрощується. Але це швидше виняток з правил, в більшості випадків доводиться бурити свердловини до рівня грунтових вод.

Система складається з трьох складових:

Зовнішній контур являє собою конструкцію труб, прокладену під землею на рівні підземних вод. Глибина їх залягання повинна бути нижче глибини промерзання. Внутрішній контур являє собою опалювальні комунікації будинку.

Принцип дії установки полягає в наступному. Тепло підземних вод передається теплоносію зовнішнього контуру. За допомогою насоса він надходить в теплообмінник. Після чого здійснюється передача тепла на внутрішню розводку опалення будинку. Всіх складнощів монтажу можна уникнути, якщо поблизу знаходиться водойма. Теплообмінник занурюється у воду і підключається до опалення. Площа водойми повинна бути не менше 200 м².

Система має наступні переваги:

Недоліком є висока вартість теплового насоса і монтажу обладнання системи.

Геотермальна система

Принцип роботи системи схожий з гідротермальних варіантом. Різниця полягає в тому, що використовується тепло землі, а не води.
геотермальна схема опалення будинку
Укладання зовнішнього контуру може здійснюватися як вертикально, так і горизонтально. Вертикальне розташування обумовлено рядом складнощів в процесі монтажу. Для вертикального розташування труб необхідно бурити свердловини на велику глибину. Але з горизонтальним розташуванням зовнішнього контуру пов’язані два негативних моменти:

Забір тепла в обох випадках здійснюється безпосередньо з грунту поблизу приватної будівлі. Відповідальний за перекачку теплоносія геотермальний насос розташовують в самому будинку. Шахта з теплообмінником повинна розташовуватися в безпосередній близькості до будови.

Дана система має такі переваги:

Висока вартість системи – це головний мінус.

Сонячна система опалення

Використання енергії сонця для опалення є самим недорогим і доступним способом. Головним завданням є перетворення сонячних променів в тепло з мінімальними втратами.
сонячна система опалення колектором
Головним елементом такої системи є сонячний колектор. Це пристрій, що складається з трубок, які ведуть до резервуару з теплоносієм. Колектори бувають вакуумні, повітряні і плоскі. Крім них до складу входять такі вузли:

Встановлювати колектори необхідно під кутом в 35-40 °. Такий ухил забезпечить максимальну ефективність. Щоб звести до мінімуму теплові втрати, всі трубопроводи, що ведуть від колектора до теплообмінника, необхідно ізолювати.

Основні переваги системи:

Але все ж колектори краще використовувати як додаткове джерело тепла для приватних будинків. У зимовий час енергії сонця буде недостатньо, щоб акумулювати необхідну кількость тепла. Під час підвищеної хмарності, ваше житло може залишитися холодним. Нові технології дозволяють об’єднувати кілька видів опалення в один комплекс, і сонячні колектори можна використовувати з геотермальною установкою або інфрачервоним випромінювачем.

До недоліків можна віднести дуже високі ціни на сонячні колектори та обладнання.

Приглянулся проект? Мы Бесплатно Просчитаем Всё Для Вас (+ Акция...