Постійне зростання цін на енергоносії сприяє тому, що люди вдаються до використання альтернативних джерел. Розробки в цій галузі дозволяють застосовувати природні ресурси, такі як сонце, вода і земля. Також нові технології допомагають впроваджувати цілі комплекси з опалення будинку.
Яку опалювальну систему вибрати? Щоб відповісти на це питання необхідно вивчити всі особливості роботи і визначити умови для правильного функціонування. Також важливим фактором є рентабельність і доцільність обраного виду.
Види технологій в опаленні приватних будинків
Нові технології із застосуванням альтернативних теплоносіїв приходять на зміну звичним для всіх газових і електричних опалювальних установок. Розрізняють три види систем в залежності від джерела:
- Гідротермальні.
- Геотермальні.
- Сонячні.
Гідротермальне опалення
В основі цієї системи лежить використання природної води. З неї буде вилучатись необхідна теплова енергія. Якщо в межах досяжності вашого будинку знаходиться озеро або водоймище, тоді завдання по встановленню обладнання значно спрощується. Але це швидше виняток з правил, в більшості випадків доводиться бурити свердловини до рівня грунтових вод.
Система складається з трьох складових:
- Зовнішній контур.
- Внутрішня розводка.
- Геотермальний насос.
Зовнішній контур являє собою конструкцію труб, прокладену під землею на рівні підземних вод. Глибина їх залягання повинна бути нижче глибини промерзання. Внутрішній контур являє собою опалювальні комунікації будинку.
Принцип дії установки полягає в наступному:
Тепло підземних вод передається теплоносію зовнішнього контуру, за допомогою насоса він надходить в теплообмінник, після чого здійснюється передача тепла на внутрішню розводку опалення будинку. Всіх складнощів монтажу можна уникнути, якщо поблизу знаходиться водойма. Теплообмінник занурюється у воду і підключається до опалення, площа водойми повинна бути не менше 200 м2.
Переваги гідротермального опалення:
- Універсальність: система може працювати не тільки як опалювальна, а й охолоджувальна.
- Пожежна безпека забезпечується за рахунок відсутності процесу горіння.
- Високий коефіцієнт корисної дії, з 1 кВт електроенергії вихід становить 5 кВт тепла;
- Простота експлуатації і технічного обслуговування.
Недоліком є висока вартість теплового насоса і монтажу обладнання системи.
Геотермальне опалення
Принцип роботи системи схожий з гідротермальних варіантом. Різниця полягає в тому, що використовується тепло землі, а не води.