Як заощадити газ в приватному будинку

як заощадити газ в будинку

Більшість приватних домовласників в Україні використовують природний газ для забезпечення теплом і гарячою водою свої будинки. Витрати на газове постачання складають відчутні цифри. У даній статті будуть розглянуті наступні питання:
– як заощадити на опаленні газом;
– які можна використовувати альтернативні джерела опалення;
– що потрібно зробити, щоб не витрачати зайвого при використанні газу для гарячого водопостачання.

Оптимізація витрат

Підвищення температури в будинку щодо вуличної можливо лише в тому випадку, якщо кількість тепла від системи опалення буде перевищувати кількість тепла, що залишае будівлю, за рахунок теплових втрат.

Отже, чим більше тепловтрати будинку, тим більше тепла повинна видавати система обігріву і, відповідно, більше витрачати газового палива. В такому випадку, головною відповіддю на питання «як заощадити на опаленні» буде зменшення марного виходу тепла з будівлі.

Аналіз теплових втрат і шляхи їх зменшення

У приватному будинку найбільша кількість тепла втрачається через вікна, стіни і дах. Крім того, деяка кількість теплової енергії втрачається з повітрям по системі вентиляції, адже на зміну теплому повітрю приходить зовнішне холодне.
аналіз теплових втрат і шляхи їх зменшення
Тому шляхами економії на опаленні будуть наступні.

По-перше, утеплення покрівлі або горища – використовуйте кам’яну вату, спінені полімери, покривайте дах «сендвіч»-панелями. У кожному конкретному випадку вибір здійснюється виходячи з особливостей будівельних конструкцій та платоспроможності господаря.

Порада з особистого досвіду
Маю шлакоблочний будинок збудований в 1972 роцi, площею 100 м2, за попереднi опалювальнi сезони витрати газу складали 20-25 м3 на добу. В лiтку 2016 року зробив зовнішнє утеплення стін листами пінопласту завтовшки 100 мм, зараз сiчень 2017 року – витрати газу складають 10-13 м3 на добу, при цьому будинок нагрівається швидше і охолоджується повільніше – висновки робiть самi.

По-друге, зменшення втрат тепла через вікна. Тут прийнятні два способи:

По-третє, утеплення стін будинку або їх будівництво з матеріалів з кращими тепловими характеристиками.

Автоматизація опалювального процесу

Навіть якщо втрати тепла в будівлі зведені до мінімуму, газ для опалення буде витрачатися неекономно, якщо його подача в котел не регулюватиметься залежно від зовнішніх факторів. До таких факторів можна віднести температуру зовнішнього середовища і температуру всередині опалювальних приміщень.

Сучасні системи газового опалення в своєму складі обов’язково повинні мати пристрої для регулювання подачі палива – автоматизацію котла. У таку систему входять датчики температури повітря зовні і всередині будинку. При зміні зовнішньої температури, ці пристрої подають сигнал в систему регулювання, і подача в газовому котлі буде збільшена або зменшена.

Порада з особистого досвіду
Якщо у вас трохи застарiле обладнання, як у мене, i ви не маєте автоматизаціi котла, то така порада – на нiчь, або перед тим як поiхати на роботу – вимикайте котел опалення, це суттево заощадить вам витрати на опалення газом.

Економте, не опалюючи все приміщення однаково

Не всі кімнати і приміщення будинку потребують підтримці однієї і тієї ж температури. Наприклад, комори, спортивні зали, гаражні приміщення, майстерні можуть мати злегка знижену температуру, а дитячі, душові або ванні кімнати – підвищену.

Для підтримки потрібної температури в конкретному приміщенні потрібно встановити регулятори на кожен радіатор опалення. Принцип їх роботи простий – вони змінюють робочий перетин труби у обігрівача і зменшують або збільшують швидкість циркуляції теплоносія. Досить встановити необхідне значення температури на регуляторі. Цей захід оптимізує загальні витрати газу на підігрів води в котлі.

Не випускайте тепло в трубу

Сучасний розумний і екологічний будинок повинен використовувати будь-яку можливість для економії опалення всередині свого простору. Таку властивість додає житлу система рекуперації тепла.
система рекуперації тепла будинка
Працює вона так:

– У вентиляційні випускні тракти, які виводять тепле і вологе повітря на вулицю, встановлюють спеціальні теплообмінники, сполучені з вхідними вентиляційними трубами. По мірi проходження теплого повітря назовні він підігріває холодне, що приходить з вулиці. Таким чином, свіже повітря потрапляє в будинок вже трохи прогрітим.

– Якщо порахувати, скільки необхідно тепла для нагріву 1 м3 повітря на 1 ° С, то отримаємо 0,312 кКал/м3 * град.
1 м3 газу виділяє при згорянні близько 8000 кКал. Коефіцієнт корисної дії газового котла становить близько 90%.

У приватному будинку з житловою площею близько 100 м2 середня інтенсивність повітрообміну в годину повинна становити не менше 3 м3 на 1 м2 площі, тобто 300 м3 щогодини. У добу ця цифра склала 7200 м3. Отже, при нагріванні вхідного повітря на 10 °С, економія складе 22464 кКал або близько 3 м3 газу на добу для опалення.

Використання інших джерел для опалення

Економія газового постачання в опаленні можлива і при підключенні альтернативних способів обігріву. До таких відносяться:

Окрім витрат на опалення, газ в будинках використовується на нагрів гарячої води. Зменшити витрати газу допоможуть наступні заходи:

Комбінування всіх розглянутих методів дозволяє істотно, до 25-30% і більше, скоротити витрати на оплату послуг газопостачальних організацій.

Приглянулся проект? Мы Бесплатно Просчитаем Всё Для Вас (+ Акция...