Яке опалення вибрати для приватного будинку

опалення приватного будинку

Прочитавши цю статью, Ви точно дізнаєтесь, яка система штучного обігріву є економічнішою і доступнішою, а також, як прорахувати, скільки грошей витрачає той чи інший вид опалення.

З опалювальною системою необхідно визначитися ще на етапі планування будинку. Зараз вони представлені різними варіантами. Щоб зорієнтуватися, яке опалення краще вибрати, необхідно знати основні характеристики подібних конструкцій.

Варіанти опалення приватного будинку:

Будь-який вид опалення покликаний зробити життя людини максимально комфортною. Для обігріву приватного будинку може використовуватися таке опалення:

Спробуємо розібратися, яка система обігріву сама економна і доступна.

Водяне опалення

Водяне опалення – це замкнута система, по якій безперервно циркулює гаряча вода. Нагрівальний елемент в такій системі це котел. У кожній кімнаті встановлюються радіатори. Від котла вода по трубах циркулює по контуру і, проходячи через радіатори, віддає тепло.
система водяного опалення
Переваги водяної системи залежать від типу палива, яке використовується котлами. Якщо поблизу є газова магістраль, то розумніше придбати газовий котел. Газове паливо вважається найчистішим. Однак такі конструкції потребують регулярного обслуговування спеціальними службами. Для негазифікованих місцевості краще придбати твердопаливні котли.

Використовувати рідке паливо для котла недоцільно, бо воно дорого коштує і буде потрібно спорудження спеціального резервуара в землі для його зберігання.

Витрати палива:

В якостi палива буде виступати газ, бо він є найпоширенішим, хоча i дорогим. Для розрахунку знадобиться потужність агрегату і площа опалювального житла. Потужність котла для приватної будівлі визначається виходячи із пропорції: 1 кВт на 10 квадратних метрів. Для приміщення площею 100 м² потрібен котел потужністю 10 кВт.

Щоб розрахувати витрати палива, необхідно потужність котла помножити на 24 години і на 30 днів. В результаті отримаємо 7200 кВт / год. Оскільки агрегат не завжди працює на повну потужність, то це число необхідно розділити на 2.

Таким чином місячна витрата палива приблизно дорівнює 3600 кВт/год. Опалювальний період триває приблизно 7 місяців. Витрата палива за опалювальний період дорівнює 3600 * 7 = 25200 кВт/год. З огляду на те що 1 м³ палива виробляє 10 кВт / год енергії, отримаємо: 25200/10 = 2520 м³.

Отримане значення переведемо в грошовий еквівалент: вартість газу за 1 м³ в Україні – 6,87 грн. Відповідно, газове опалення за рік: 6,87 * 2520 = 17312,40 грн.

Плюси і мінуси водяного опалення:

Основними перевагами системи водяного опалення є:

Серед недоліків є:

Парове опалення

Парове опалення працює за таким принципом: в котлі відбувається нагрів води до температури кипіння, а пара, що утворилася надходить в радіатори. Далі пара конденсується в рідину і повертається назад в котел.
система парового опалення
Переваги:

Є і негативні аспекти такого опалення:

Котел може функціонувати на основі газу, твердого, рідкого або комбінованого палива. Щоб тепловіддача обладнання була максимально ефективною, необхідно його правильно вибрати. Так для обігріву приватного будинку площею 60 – 200 м² необхідний агрегат потужністю 25 кВт (якщо площа становить 200-300 м², то потужність котла повинна бути не менше 30 кВт).

Скільки буде потрібно палива

Розрахунок витрат газу для парового опалення. Припустимо, площа приватного будинку дорівнює 100 м². Відповідно, потужність котла для обігріву становить 25 кВт. 25 кВт * 24 години * 30 днів = 18000 кВт/год. Ця цифра не відображає реальну ситуацію, тому що котел не завжди працює на повну потужність. Усереднене значення в цьому випадку більш прийнятно. 18000/2 = 9000 кВт/год.

7 місяців * 9000 кВт / год = 63000 кВт / год – річна витрата палива. З огляду на, що 1 м³ палива виробляє 10 кВт / год енергії, отримаємо: 63000/10 = 6300 м³.

У грошовому еквіваленті 6300 * 6,87 = 43281 грн на рік.

Електричне опалення

Електричне опалення передбачає використання інфрачервоних обігрівачів, електроконвекторів або пристроів для теплої підлоги.
конвектор для електричного опалення
Переваги:

Мінуси у електричного обігріву також є:

Витрати:

Розрахунок витрат електроенергії. Припустимо, що площа будинку складає 100 м2. Для ії обігріву потрібен агрегат потужністю 10 кВт (1 кВт на 10 м2 площі). Кількість місяців в опалювальному сезоні – 7.

Щомісячна витрата палива: 10 кВт *24 години* 30 днів = 7200 кВт.
Усереднене значення: 7200 / 2 = 3600 кВт.
Річна витрата палива: 3600 кВт *7 місяців = 25200 кВт.
Грошове вираження: 25200 * 0,71 = 17892 грн у рік.

Повітряне опалення

Система повітряного опалення складається з теплогенератора і водяного калорифера, що відповідає за нагрівання повітря. За рахунок вентилятора і розподільних головок повітряні маси розподіляються по дому.
Система повітряного опалення
Характеристики:

Перевагами повітряної системи обігріву є:

З недоліків повітряного опалення варто назвати наступні:

Система повітряного обігріву може використовувати газове або дизельне паливо. Розрахунок витрат палива аналогічний водяному опаленню.

Пічне опалення

Використовує для обігріву житла печі і каміни. Для котеджів ці варіанти малоефективні, бо не забезпечують рівномірний розподіл тепла по приміщеннях. Таке опалення краще вибрати для застосування на дачах.

Щоб визначитися, яке опалення більше підійде для вашого будинку, необхідно вибрати найбільш дешеве та доступне паливо у вашій місцевості.

Ціна штучного обігріву будинку безпосередньо залежить від витрат на паливо і його вартості.

Універсального варіанту не існує.

Газ залишається найбільш чистим джерелом теплової енергії, але також потрiбно звернути увагу на електричне опалення i альтернативнi джерела енергії: сонячна, гідротермальна та геотермальна.

Приглянулся проект? Мы Бесплатно Просчитаем Всё Для Вас (+ Акция...