August, 27 2021
Своє житло є заповітною мрією для багатьох сімей, і наша сім’я вирішила її здійснити. Живучи з дружиною і тещею в її квартирі, у мене виникло гостре бажання жити окремо. У нас була невеличка ділянка землі. Вирішили побудувати будинок на цiй ділянцi, за допомогою компанії ВБК Мастєровой. Вибрали каркасну технологію будівництва, що дозволяє побудувати швидко і якісно.
Взимку 2016 року, консультувалися з представником компанії Павлом Соколенко, вибирали проект, вивчали ціни на домокомплекти, які можуть знадобитися в процесі будівництва.
У підсумку вибрали домокомплект «ОПТІМА» за 259700 грн, в нього входить:
- Монтажна схема для будинку;
- Брус калібрований, оброблений;
- Каркасно-стінові панелі в розмірі по кресленнях (несучі стіни);
- Куточки, саморізи, анкери, піна монтажна
Для будинку обрали свайно-гвинтовий фундамент. Його можна встановлювати в будь-яку пору року, він не дає усадки і здатний витримати велику вагу конструкції. Будувати почали в квітні 2016 року, купили палі, домокомплект «ОПТІМА», цвяхи, інструмент то що.
Палі угвинчували всією сім’єю. Монтаж паль виявився найбільш трудомістким процесом. Чим глибше заглиблювалася паля, тим складніше було зробити новий виток. Фундамент змонтували за чотири дні, далі зайнялися зведенням каркасу. Нижню обв’язку робили з бруса 150х150 мм, обробляти брус бітумом не довелося, він вже був оброблений спеціальним вогне- біо-захисним складом на виробництві в ВБК Мастєровой. Дошки для стійок, лаг і крокв застосовували 50х150 мм, а для чорнової підлоги 20х100 мм.
Саморізи і цвяхи купили оцинковані. В будiвництвi використовувався такий iнстумент: сабельна, циркулярна пили та бензопила, дрiль, болгарка, зварювальний апарат, молотки, обценьки то що. Для несучих стін закупили каркасно-стінові панелі, розмір 1250х2500, 80 штук. Утеплювач використовували рулонний, мінеральна вата розміром 150х4000х1220, вийшло 30 шт.
Зведення стін будинку зайняло більше часу, ніж будівництво фундаменту. Збирали і ставили стіни удвох з кумом, я тримав стінові панелі, він кріпив їх. Конструктив будинку був готовий за шість вихідних.
Побудова коробки і настилу покрівлі ми здійснили за 4 місяці, з квітня по липень 2016 року. Цими результатами і був закритий перший етап нашого будівництва.
Другий етап почався в серпні 2016 року. Темпи будівництва інтенсивно наростали, тому що у нас планувалося поповнення, заселитися намітили восени. Все йшло без особливих труднощів, все найскладніше було вже зроблено. Я обшив і утеплив весь будинок сам, вікна та вхідні двері вставили з кумом. Комунікації встановлювали самі, залишалося відкритим питання з опаленням, наближалася осінь.
Газове опалення не встигли оформити, єдиний вихід – робити електричне опалення. Ми розуміли, що будуть чималі витрати на опалювальний сезон, але це нас не зупиняло. Для цього ми купили чотири конвектора два по півтора, один на два, і останній на один кВт.
Користуватися конвекторами стали в жовтні, включали на половину потужності. У будинку було дуже тепло, з огляду на, що опалювалося 84 квадратних метра житлової площі. Незважаючи на побоювання більшості людей, проживання в каркасному будинку комфортне, влітку тут прохолодно, взимку тепло.
Роблячи висновок, можна сказати, що живемо ми тепер в теплі і затишку, завдяки ВБК Мастєровой. Хочемо подякувати фахівцям компанії, особливо Павлу Соколенко та Сергію Волнянському за професійний підхід до справи.
Головна відмінність ВБК Мастєровой від більшості будівельних компаній, в тому, що будинок виготовляється не на будівельному майданчику, а на власному виробництві компанії і тільки потім готовий домокомплект можна зібрати на будмайданчику, що дуже зручно. При цьому гарантія на каркас будинку становить 25 років.
Бажаю всім здійснити свою мрію про власний і затишний будинок у найкоротші терміни!
Щасливий володар власного будинку Віталій Шевченко.